Grafikon igazolja, hogy Magyarország a lehetőségek hazája
A Gyurcsány-Bajnai tandem után teljesen megváltozott az élet Magyarországon.
A legfelháborítóbb a miniszter kommunikációjában, hogy ezt a lesújtó, szégyenteljes eredményt a szegények és romák nyakába varrja. Ne essen tévedés, Miniszter úr, ezt a bizonyítványt Önöknek állították ki, a 2010 óta működő oktatáspolitikájukért.
„Balog Zoltán továbbra sem hajlandó elismerni, hogy a magyar oktatási rendszert rossz útra terelték, az okokat ugyanis a területi és etnikai faktorokban látja.
Az egyébként is erős társadalmi széthúzást, illetve szembenállást erősíti akkor, amikor egy jól elkülöníthető, marginalizált társadalmi csoportot, a romákat és az ország legszegényebbjeit teszi kizárólag felelőssé a saját elhibázott, szakmaiatlan, esélyegyenlőtlen oktatáspolitikájuk eredményei miatt.
Fontos felismernünk, hogy a PISA-teszt pontosan azt szolgáltatott mérni, hogy az oktatásban elsajátított tudást a fiatalok hogyan tudják alkalmazni a mindennapi életben, munkájuk során. Amennyiben tömegesen kerülnek ki az iskolarendszerből olyan fiatalok, akiknek az alapkészségei hiányosak, az egyetlen menekülési útvonal valóban csupán az asztalra kenyeret adó közmunka-program lesz, és az ezzel együtt járó társadalmi feszültség növekedése. A tankötelezettségi korhatárt vissza kell állítani 18 évre, Miniszter Úr, különben az önök által oly sokszor vizionált hatalmas magyar gazdasági növekedésnek nem lesz meg az egyik alapfeltétele, a jól képzett emberi erőforrás.
Az integrált, minőségi oktatás mindannyiunk érdeke, és szolgáljon ez a nemzetközi teszt intő példaként arra vonatkozóan, hogy a leszakadók valódi felzárkóztatása mindannyiunk közös feladata egy szebb, eredményesebb PISA-teszt, illetve ami még ennél is fontosabb: egy jobban teljesítő, versenyképes közös ország felépítéséhez.”